THE ( Times Higher Education )

2004 yılından beri öğrenciler ve aileleri, üniversite akademisyenleri, üniversite liderleri, hükümetler ve endüstri için üniversiteler hakkında güvenilir performans verileri sağlamaktadır.

THE World University Rankings, 2019’da 86 ülkede 1.250’den fazla kurum dahil olmak üzere dünyanın en iyi üniversitelerini listelemektedir. Temel alanlar: öğretim (öğrenme ortamı); araştırma (hacim, gelir ve itibar), uluslararası görünüm (personel, öğrenciler ve araştırma); alıntılar (araştırma etkisi) ve endüstri geliri (bilgi transferi) dir. Kapsamlı ve dengeli karşılaştırmalar sağlamak için 13 performans göstergesi kullanmakta ve tüm veriler bağımsız bir firma tarafından denetlenmektedir. THE Dünya Üniversite Sıralaması, bu nitelikte tam ve bağımsız incelemeye tabi tutulan tek küresel üniversite sıralamasıdır.

Dünya Üniversite Sıralamaları ve performans ölçütlerinin aynı aralığını kullanarak, saygın bölgesel ve tematik sıralaması yapan, Asya Üniversiteler Sıralaması, Latin Amerika Üniversiteler Sıralaması ve Genç Üniversiteler Sıralaması bulunmaktadır. Ayrıca bu verileri, dünyanın her yerinden 10.000 akademisyenden oluşan yıllık Akademik İtibar Araştırmasıyla birleştirerek , dünyanın en iyi üniversitelerine tamamen akademik prestijlerine dayalı olarak bakan THE Dünya İtibar Sıralamasını oluşturmak için kullanmaktadır.

Konuya göre THE Dünya Üniversite Sıralaması şunları içermektedir: Mühendislik; Bilgisayar Bilimi; İş ve ekonomi; Yaşam Bilimleri; Klinik ve sağlık; Psikoloji; Hukuk; Eğitim; Fizik; Sosyal bilimler ve Sanat ve beşeri bilimler.